...ale wciąż mamy ją w pamięci.

Setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości to okazja niezwykle doniosła. Takie było też i nasze świętowanie. W kościele parafialnym odbyła się Msza Święta z udziałem orkiestry oraz kapeli, strażaków z całej gminy i przede wszystkim wypełnioną po brzegi siemiechowską świątynią. Dzięki Wam było tak pięknie i uroczyście. Bardzo się cieszymy, że tak licznie uczestniczyliście we wspólnej modlitwie za naszą Ojczyznę, a później z wielką radością wysłuchaliście koncertu Orkiestry Dętej OSP Siemiechów wraz z Kapelą Ludową Siemiechowianie.

Dziękujemy!

A do obejrzenia relacji z gminnych obchodów Święta Niepodległości zapraszamy TU.

Kochani! Wyjątkowe święto przed nami. 11 listopada zapisał się w naszej, ale z pewnością także w Waszej pamieci wspaniałym koncertem patriotycznym. W 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę obchody te w całej Polsce są jeszcze bardziej uroczyste. Nie inaczej będzie w naszym pięknym Siemiechowie, w którym zawsze mieszkańcy  oraz wielu gości z udziałem orkiestry tradycyjnie celebrują to doniosłe święto. Tego roku będzie jeszcze bardziej uroczyście...!

Niedzielną Mszą Świętą w kościele parafialnym w Siemiechowie rozpoczniemy nasze obchody, a bezpośrednio po niej zapraszamy Was na koncert Orkiestry Detej OSP Siemiechów. Będzie jeszcze bardziej uroczyście i z pewnością przepięknie.

Bądźmy tam razem - w dniu tak wspaniałego święta nie może nikogo zabraknąć!

Mamy przyjemność zaprosić Was na Koncert Wolności, który odbędzie się 9 września na Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15.00 na brzeskim Rynku, z którego orkiestry i zespoły przejdą korowodem na Plac Kazimierza Wielkiego. O godzinie 15.30 rozpoczną się występy, w czasie których prezentować się będą orkiestry dęte z Sobolowa, Rzepiennika Strzyżewskiego, Siemiechowa, Filipowic oraz Miejska Orkiestra Dęta z Brzeska. Wystąpią także Zespół Pieśni i Tańca Porębianie oraz Grupa Śpiewacza z Jadownik.

Mamy nadzieje, że i Was tam nie zabraknie!

Z wielką radoscią informujemy, że... udało się!

Już wyjaśniamy...

Operacja "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społecznosć" w ramach PROW na lata 2014 - 2020 zakończyła się dla nas bardzo pomyślnie. Województwo Małopolskie, Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju i oczywiście Ochotnicza Straż Pożarna w Siemiechowie właśnie realizują projekt, dzięki któremu nasza orkiestra dęta wzbogaci się o nowe instrumenty muzyczne. A inwestycja to nie bagatelna... bo o o wartości aż 50 030 zł.

Jest się z czego cieszyć, więc... cieszymy się bardzo :)